„Delfinek” nie jest w planach

Wszystko wskazuje na to, że pływalnia „Delfinek”, która miała powstać przy szkole podstawowej w Sułowie, do 2020 r. nie powstanie. Inwestycji tej nie uwzględniono w „Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Milicz na lata 2014-2020”.

Ten strategiczny dokument był omawiany na forum Rady Miejskiej w Miliczu na początku roku. Jego ostateczny kształt został przyjęty 25 lutego. Wśród listy zadań uznanych jako strategiczne, budowy „Delfinka” w Sułowie nie znajdziemy.

Wśród postawionych przez gminę zadań znajdziemy m.in. poprawę ładu funkcjonalnego instytucji gminnych. Wśród priorytetowych zadań realizujących ten cel widzimy:

– budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu;
– poprawę warunków nauczania w gminie Milicz w zakresie zajęć matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych;
– rozbudowę szkoły wiejskiej w Sułowie;
– wyposażenie w nowoczesny sprzęt pracowni w szkołach gimnazjalnych gminy Milicz, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów na terenach wiejskich;
– wyposażenie w sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne do wspomagania rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych w szkołach podstawowych gminy Milicz;
– rozwój edukacji przedszkolnej w gminie Milicz – utworzenie przedszkoli na terenach wiejskich w Sułowie i Gądkowicach;
– modernizacja, adaptacja oraz wyposażenie pomieszczeń Przedszkola Samorządowego w Miliczu na potrzeby organizacji opieki nad dziećmi do 3. roku życia.

Biorąc pod uwagę, że jest to dokument strategiczny, mieszkańcy Sułowa mogą na najbliższych kilka lat zapomnieć o budowie przyszkolnej pływalni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s