Ad Vocem: Wyjść z cienia

Od ostatniego artykułu jaki opublikowałem na łamach „Tygodnika Milickiego” minął już ponad rok. Był to czas, w którym na terenie Ziemi Milickiej wiele się działo. Były to zarówno wydarzenia ciekawe, jak i te bardziej kontrowersyjne. Czytać o nich można było z prasy lokalnej – prywatnej „Głosu Milicza”, jak i tej oficjalnie prywatnej a nieoficjalnie samorządowej czyli „Milicka.pl”. W obu przypadkach można mówić o prasie częściowo samorządowej, bo oba tytuły karmione są środkami z budżetu naszych samorządów, będąc tym samym częściowo od samorządu zależne. Wszak nie gryzie się ręki, która daje.

Pieniądze są ogromnym bodźcem do tego by o władzy pisać dobrze, lub przynajmniej bez krytyki. O tym, że jest co krytykować świadczy Facebook, na którym od kilku miesięcy bardzo aktywni są radni powiatowi: Dorota Folmer, Janusz Łabuda, Paweł Wybierała czy Piotr Zajiczek. Z grona radnych miejskich sporo spraw porusza Mariusz Owczarek. W tym samym czasie praktycznie bezużyteczny jest profil burmistrza Piotra Lecha, tak „gorący” w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi w 2014 r.

Widząc to, że nie wszystko jest tak kolorowe, jak obecni włodarze przedstawiali przed wspomnianymi wyborami, postanowiłem wyjść z cienia. Wyjść, by korzystając ze swoich umiejętności pisarskich i dziennikarskiej pasji, pisać o tym, co mnie wkurza lub cieszy na naszej Ziemi Milickiej. Przy okazji robiąc to „inaczej” niż wspomniane media.

Pomysł na stronę „O Miliczu. Inaczej.” kiełkował w mojej głowie od razu po ostatnim, skąd inąd „słynnym” e-wydaniu „Tygodnika Milickiego”. Widząc jednak, że nisza po zamknięciu tytułu samorządowego szybko została zagospodarowana, pomysł na alternatywny serwis informacyjny został odłożony na później. Po drodze, z Internetu do sklepów, wydostał się portal „Milicz.dlawas.info” w postaci gazety „Milicka.pl” co skutecznie ochłodziło mój zapał.

Tak doszliśmy do czasu, gdy minął rok od wygranych przez obecne władze wyborów. Te 365 dni zleciało bardzo szybko. Pokazało to również, że gminy Krośnice i Milicz nie zbankrutowały, a o wiele bliżej do tego ma powiat milicki, któremu budżet uchwali RIO. Mówiąc inaczej – czarne wizje z kampanii wyborczej nie spełniły się, bo spełnić się nie miały. To wszystko coraz mocniej determinowało mnie do dziennikarskiego powrotu.

Obecnie wykonywany zawód i praca poza Miliczem ogranicza czas, który mogę poświęcić na projekt „O Miliczu. Inaczej.”. Dlatego nie mam zamiaru ścigać się z wspomnianymi już mediami w walce o newsy i aktualności. Chcę pisać „O Miliczu. Inaczej.” by pokazać, że medialna rzeczywistość nie zawsze idzie w parze z tym, co dzieje się naprawdę. Chcę pisać o sprawach, które nie zawsze w należyty sposób prezentowane były na łamach prasy, ze względu na finansowe zależności między partiami i stowarzyszeniami a mediami właśnie.

Za stroną „O Miliczu. Inaczej.” nie stoi żaden kapitał prócz mojego własnego, ciężko zarobionego. Nie stoi też żaden polityk, stowarzyszenie ani tym bardziej partia. Stoją za nim tylko i wyłącznie moje poglądy na otaczającą nas rzeczywistość.

Chciałbym by strona „O Miliczu. Inaczej.” stała się miejscem dyskusji nad podejmowanymi tematami. Miejscem, gdzie można poczytać o codziennych sprawach nurtujących mieszkańców Ziemi Milickiej, prezentowanych „inaczej” niż w już istniejących mediach.

Mam nadzieję, że docenią Państwo moją pracę czytając, komentując i dzieląc się moimi tekstami wśród swoich znajomych. Jestem otwarty na sygnały z Państwa strony, propozycje tematów które mógłbym podjąć, jak i wszelkie sugestie. Strona „O Miliczu. Inaczej.” choć przygotowywana przeze mnie, ma stanowić ciekawe miejsce dla wszystkich mieszkańców Ziemi Milickiej.

3 komentarze do “Ad Vocem: Wyjść z cienia

  1. Szarp Pan bas … pisał Przybora , śpiewał Młynarski – a więc do dzieła ! Milicz i jego miłośnicy czekają i pomogą

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s