Złotówka

Cała Polska gra dzisiaj wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. To już 24. Finał tej szczytnej i tak potrzebnej naszej opiece zdrowotnej akcji. Większość z nas nosi dzisiaj z dumą, przyklejone do swoich ubrań, czerwone serduszka – symbol WOŚP. Serduszko zagościło również na moim ubraniu, tak jak robi to od kilkunastu lat.

Moja gra z Orkiestrą zaczęła się 12 lat temu, w trakcie 12. Finału WOŚP. To wtedy ja, jako dzieciak z szóstej klasy milickiej „Dwójki”, po raz pierwszy otrzymałem puszkę, z którą kwestowałem na ulicach naszego miasta. Tak było też w latach kolejnych, łącznie z kulminacyjnymi Finałami w 2010 i 2011 r., które miałem okazję koordynować.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 25 lat. A ja razem z nią.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 25 lat. A ja razem z nią.

Dzisiaj, w chwili tak perfidnych ataków na WOŚP, włącznie z jej głównym dyrygentem Jurkiem Owsiakiem, mogę z dumą podkreślić: grałem, gram i będę grał z Orkiestrą. Nie chodzi tu rzecz jasna o fizyczne granie np. na instrumentach, lecz o otwartość serca (i portfela Emotikon wink ), dzięki której ja nie zbiednieję, a wiele dzieci i osób dorosłych zyska zdrowie.

O co więc chodzi z tytułową złotówką? Czy zamierzam tylko tyle przekazać na rzecz WOŚP? Nic bardziej mylnego. Złotówka, to drobny symbol tego, co ofiarujemy. Tyle właśnie miałem dzisiaj w swojej kieszeni idąc do jednego z milickich kościołów na mszę. Niestety, podczas uroczystej sumy, na kazaniu usłyszałem, że głoszącemu je księdzu przeszkadza WOŚP odbywająca się w okresie Bożego Narodzenia! Gdy zaraz po tej złotej myśli, w kierunku wiernych ruszyli mężczyźni zbierający ofiarę, nie miałem wątpliwości. Dziś, przeznaczona na ofiarę złotówka, nie trafiła do koszyczka. Zasiliła puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jestem z tego dumny równie mocno, jak przed kilkunastoma laty, gdy mały Sebastian wrzucał pierwsze grosiki do kolorowej puszki.

I będzie tak do końca świata. Albo jeden dzień dłużej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s